Past Honours: Northland Representative Teams

Representatives 2017

Representatives 2017

Northland Junior Quadrangular Team

At Taupo Squash Club

Boys team

U19: Finn Trimble, Shayden Toka
U17: Ned Saunders, Cory Ferguson
U15: Riley Jack Vette-Blomquist, Devlin Gurr
U13: Freddie Jameson, Maz Saunders
U11: Hayden Turner, Tane Traill

Girls team

U19: Zoe Dykzeul, Olivia Brookland
U17: Annmarie Holst, Pippa Saunders
U15: Anna Moselen, Shea Ferguson
U13: Amy Brown, Chelsea Traill
U11: Olivia Rhodes, Hayley Rhodes

Representatives 2016

Representatives 2016

Northland Junior Quadrangular Team

At North Shore Squash Club

Boys team

U19: Finn Trimble, Tyler Ranger
U17: Ned Saunders, Brad Moselen
U15: Riley Jack Vette-Blomquist, Devlin Gurr
U13: Justin Tyson, Maz Saunders
U11: Freddie Jameson, Campbell Griffin

Girls team

U19: MacKenzie Johnson, Sian Duggan
U17: Annmarie Holst, Iyra Stewart
U15: Ocean Shadbolt, Anna Moselen
U13: Shea Ferguson, Amy Brown
U11: Chelsea Traill, Jordyn Chapman

NZ National Senior Inter-District Teams Event held at Remuera Squash Club

Northland Womens team:

Shelley Kitchen

Trina Moore

Sacha Pou-Tito

Zoe Dykzeul

MacKenzie Johnson

Northland Mens Team

Luke Jones

Finn Trimble

Brent Lewis

Neil Rossin

Ryan Chestnut

Coach – Glen Wilson

NZ National Junior Inter-District teams event held at Hamilton Squash Club 

Northland Junior Girls team:

Zoe Dykzeul

MacKenzie Johnson

Sian Duggan

Annmarie Holst

Olivia Brookland

Northland Junior Boys Team

Tyler Ranger

Finn Trimble

Shayden Toka

Riley Jack Vette-Blomquist

Devlin Gurr

NZ National Masters Inter-District Teams event held at Otago Squash Club

Northland Masters Team:

Hongi Laing

Neil Lewis

Richard van Rynbach

Bruce Smith

Eugene Venter

Neil Rossin

Julie Geange

Sharon McDonald

Linda Matson

Cindy Hassen

Shelley Kitchen

Representatives 2015

Northland Junior Quadrangular Team

At Hamilton Squash Club 

Boys team

U19: Reagan Wakeling, Milton Brookland
U17: Finn Trimble, Shayden Toka
U15: Ned Saunders, Brad Moselen
U13: Devlin Gurr, Riley-Jack Blomquist
U11: Maz Saunders, Freddie Jameson

Girls team

U19: Sian Duggan, Iyra Stewart
U17: MacKenzie Johnson, Olivia Brookland
U15: Zoe Dykzeul, Annmarie Holst
U13: Anna Moselen, Ella Holwell
U11: Amy Brown, Chelsea Traill

Coaches

Glen Wilson and Annie Greene

NZ National Senior Inter-District Teams event held at Christchurch 

Northland Womens team:

Shelley Kitchen

Trina Moore

Sacha Pou-Tito

Zoe Dykzeul

MacKenzie Johnson

Sian Duggan

Northland Mens Team

Quenton Tana

Finn Trimble

Ryan Chestnut

Reagan Wakeling

Milton Brookland

Coach – Glen Wilson

NZ National Junior Inter-District teams event held at Invercargill  

Northland Junior Girls team:

Zoe Dykzeul

MacKenzie Johnson

Sian Duggan

Annmarie Holst

Iyra Stewart

Olivia Brookland (non travelling reserve)

NZ National Masters Inter-District Teams event held at Napier 

Northland Masters Team:

Hongi Lange (Kaitaia)

Neil Lewis (Mangakahia)

Angus MacDonald (Whangarei)

Evans Chileshe (Canterbury)

Linda Matson (Mangakahia)

Annie Greene (Kamo)

Fiona Hailes (Maungatauroto)

Nirelle McDonald (Kaitaia)

Vicki Ferguson (Mid-Western)